RANKINIS BAGAŽAS

Oficiali aviakompanijos svetainė www.avionexpress.aero

 

RANKINIS BAGAŽAS

Salone leidžiama vežti tik vieną rankinio bagažo vienetą.

Šis bagažas turėtų sverti ne daugiau kaip 8 kg, o jo maksimalūs matmenys negali viršyti 55 x 45 x 25 cm (įskaitant visas rankenas, šonines kišenes ir ratukus). Jis turi tilpti po sėdyne arba viršutiniame salono bagažo skyriuje.

 

REGISTRUOTASIS BAGAŽAS

Leidžiamas registruoto bagažo, kurį galima gabenti orlaiviu, svoris yra 20 kg suaugusiems ir vaikams nuo 2 metų. Tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo skrydžio krypties*. Jaunesniems nei 2 metų vaikams (kūdikiams) be rezervuotos vietos orlaivyje leidžiamas 10 kg bagažas bei vienas sulankstomas vežimėlis.

* Išimtys: 15 kg kelionėms į / iš Tenerifę (TFS), Dubajų (DWC), Madeirą (FNC), Fuerteventūrą (FUE).

Registruoto bagažo matmenų suma negali viršyti 158 cm (aukštis + ilgis + plotis).

Sveikatos ir saugos taisyklėse reikalaujama, kad didžiausias bagažo vieneto svoris būtų 32 kg. Atskiri daiktai ar krepšiai, kurių svoris didesnis nei 32 kg, negali būti priimami vežti, tokie keleiviai privalės iš naujo supakuoti savo lagaminus. Tai neturi įtakos leidimui gabenti bagažą.

 

DRAUDŽIAMI VEŽTI DAIKTAI

Dėl saugos priežasčių orlaivyje negalima vežti šių daiktų. Nedėkite jų nei į rankinį, nei į registruotą bagažą.

 • Skystos ir kietos degios medžiagos;
 • Oksidatoriai, tokie kaip balinimo milteliai;
 • Organiniai peroksidai;
 • Ašarinių dujų balionėliai ir bet kokie kiti dujiniai balionėliai;
 • Užkrečiamos medžiagos, tokios kaip gyvos viruso medžiagos;
 • Įprastinio užpildymo automobilių akumuliatoriai;
 • Prietaisai, kuriuose yra gyvsidabrio;
 • Prietaisai su magnetais;
 • Fejerverkai ir pirotechnika;
 • Degtukai;
 • Žiebtuvėliams skirtas skystis, dažai, skiedikliai;
 • Nuodai, arsenas, cianidas, piktžolių naikiklis;
 • Radioaktyviosios medžiagos, rūgštys, ėsdinančios medžiagos, šarmai, kaustinė soda;
 • Kreozotas, negesintos kalkės, aliejinis popierius;
 • Transporto priemonių degalų sistemos komponentai, kuriuose yra degalų;
 • Sprogmenys, šaudmenys, detonatoriai ir su tuo susijusi įranga;
 • Dūmų granatos ir užtaisai;
 • Riedžiai, venaračiai ar daugiaračiai balansiniai riedžiai, mini segvėjai.

Sąrašas aukščiau nėra pilnas, jis tik apibrėžia daiktų įvairovę, kuriuos privalo paimti iš keleivio.

 

SKYSČIAI LEIDŽIAMI ĮSINEŠTI Į LĖKTUVO SALONĄ

Laikantis tarptautinių saugumo taisyklių, bet koks skystis (įskaitant gelius, pastas ir pan.) gabenamas lėktuvo salone negali viršyti 100 ml, bei privalo būti supakuotas į permatomą 1 litro talpos plastikinį maišelį. Maišelis turi būti užklijuojamas. Šie maišeliai turi būti atskirai patikrinti oro uostų saugumo kontrolės punktuose.

 

SKRYDIS NĖŠTUMO METU

Be ginekologo medicininės pažymos, būsimos motinos, kurių nėštumas yra be komplikacijų gali skristi iki 36-osios nėštumo savaitės pabaigos arba likus ne mažiau nei keturioms savaitėms iki numatyto gimdymo termino. Tačiau „Avion Express“ rekomenduoja po 28 nėštumo savaitės būsimos motinoms su savimi turėti gydytojo išduotą pažymą, kurioje:

 • patvirtinimą, kad nėštumas vystosi be komplikacijų;
 • nurodomas gimdymo terminas;
 • gydytojas turi aiškiai nurodyti, kad pacientės nėštumas netrukdo jai skristi. Jei kyla abejonių dėl keleivės nėštumo trukmės, registracijos agentas turi teisę paprašyti keleivės trukmę nurodyti raštu.

 

RIBOTO JUDRUMO KELEIVIAI

Elektriniai neįgaliųjų vežimėliai su neišsiliejančia įprastinio užpildymo baterija

Vienam keleiviui leistina ne daugiau kaip viena atsarginė baterija.
Visos iš pagalbinės judėjimo priemonės pašalintos baterijos ir visos atsarginės baterijos turi būti gabenamos tvirtoje, standžioje pakuotėje, apsaugotoje nuo trumpojo jungimo, ir laikomos krovinių skyriuje.

Elektriniai neįgaliųjų vežimėliai su jonų baterija

Visos iš pagalbinės judėjimo priemonės pašalintos baterijos ir visos atsarginės baterijos privalo būti gabenamos lėktuvo salone ir turi būti apsaugotos nuo pažeidimų (pvz., sudedant kiekvieną bateriją į apsauginį maišelį), o baterijų gnybtų antgaliai turi būti apsaugoti nuo trumpojo jungimo (gnybtų antgalius izoliuojant, pvz., apklijuojant lipnia juostele). Išimta baterija neturi viršyti 300 vatvalandžių (Wh) resurso. Be to, leidžiama gabenti vieną atsarginę bateriją, neviršijančią 300 Wh resurso, arba dvi atsargines baterijas, neviršijančias 160 Wh resurso.

Vežimėlio pervežimas yra nemokamas. Privalo būti pateiktas prašymas dėl gabenimo rezervacijų ir konsultacijų skyriui book@teztour.lt ir aviacijos skyriui, el.pašto adresu avia@teztour.lt , ne vėliau kaip likus 72 valandom iki išvykimo.

 

GYVŪNAI (ŠUO ARBA KATĖ)

„Avion Express“ orlaivio salone gali būti vežami tik naminiai gyvūnai. Keleiviai, gabenantys naminius gyvūnus, turi būti iš anksto užsisakę gyvūno gabenimo pslaugą ir gavę paslaugos patvirtinimą. Naminius gyvūnus bus leidžiama gabenti tik tuo atveju, jei keleivis turės visus dokumentus (pvz., galiojantį sveikatos pažymėjimą ir vakcinacijos pažymėjimą), reikiamus įvažiavimui į visas tranzito ir paskirties šalis. Katėms ir šunims, keliaujantiems į Europos Sąjungą / Europos Sąjungoje, reikia paso, ir jie turi būti identifikuojami pagal tatuiruotę arba mikroschemą.

„Avion Express“ leidžia gabenti gyvūnus laikantis perteklinio bagažo taisyklių. Dėžutė turi turėti nepralaidų dugną, būti laikoma po keleivio sėdyne, o gyvūnas joje privalo būti viso skrydžio metu.

 • Maksimalūs dėžutės matmenys: 55x45x25 cm;
 • Didžiausias naminio gyvūnėlio su dėžute svoris: 8 kg;
 • Vienam keleiviui leidžiama gabenti tik vieną gyvūną.

Jeigu pirmiau nurodytų sąlygų įvykdyti nėra galimybės, gyvūnai gabenami kaip registruotas bagažas krovinių skyriuje.

 

SPORTINIS INVENTORIUS

Reikalingas išankstinis patvirtinimas dėl galimo skraidinimo. Įvairiai sportinei įrangai, muzikos instrumentams, naminiams gyvūnams ir kt. – yra taikomos specialios taisyklės ir atskiri mokesčiai.

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku